Філософський погляд на мистецтво Олександра Шиніна
DOI:
https://doi.org/10.31500/2309-8155.21.2021.254667Ключові слова:
живопис Олександра Шиніна, сучасне мистецтво, філософія мистецтва, Поділля, художньоосвітня діяльністьАнотація
Робота присвячена розкриттю філософії живопису Олександра Шиніна, визначення його ролі, місця та значення в соціокультурному просторі сучасного Подільського регіону. Також аналізується його творча та художньо-освітня діяльність. Мета роботи — розкрити сутність філософських поглядів на мистецтво художника О. Шиніна, охарактеризувати феномен його творчості. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні культурологічного та аксіологічного підходів, що орієнтують на розгортання дослідження в контексті загальнофілософського розуміння мистецтва та зумовлюють розгляд живопису О. Шиніна в тісному зв’язку з багатством українського сучасного мистецтва. Наукова новизна полягає в тому, що схарактеризовано особливості творів митця, що має власну концепцію, філософію художнього світобачення, яка ґрунтується як на особистому досвіді, так і на завданнях самого мистецтва. На основі методу біографістики з’ясовано роль О. Шиніна у становленні вищої художньої освіти в регіоні. Філософський світогляд особистості художника-педагога дозволяє йому вибудувати власну художньо-освітню діяльність. У процесі дослідження автор прийшов до висновку, що феномен творчості О. Шиніна у багатстві тематики, ідей, образів і формотворчих засобів, які сукупно творять якісний, неординарний, індивідуальний стиль — зображення філософських міркувань про цінності життя. Спроможний на будь-який творчий експеримент, руйнуючи стереотипи та відкидаючи догми, разом із тим залишаючись самим собою, О. Шинін сягає у своїй творчості божественної сутності мистецтва. Знайомство з творчим доробком Олександра Шиніна дає підстави стверджувати, що джерелом енергії цієї талановитої людини є незгасна сила і любов до мистецької діяльності, людська щирість і безмежна любов до рідного краю.
Посилання
Zhan-Zhak, R. (2018). Vy`brani traktaty` : per. z fr., vstup. stattya, koment. i pry`m. O. Josy`penko, S. Josy`penka, O. Xomy`; vidpovid. red. O. Xoma; xudozh.-oformlyuvach O. Gugalova-Myeshkova. Xarkiv : Folio [in Ukrainian].
Iogann, G. (1964) Izbrannyie filosofskie proizvedeniya. Moskva : Nauka [in Russian].
https://ukr.agromassidayu.com/nezamenimih-lyudej-net-chto-oznachaet-dannij-aforizm-read-773507
Stolyarchuk, N. (2015) Ukrayins`ky`j avangard XX stolittya : navch. posib. Lucz`k : Vezha-Druk [in Ukrainian]. rezhy`m dostupu : https://shron1.chtyvo.org.ua/Stoliarchuk_Nataliia/Ukrainskyi_avan hard_KhKh_stolittia.pdf?PHPSESSID=m73d1h1gfta67uktc4vh0m72q3
Zuzyak, T. (2006) O. Shy`nin. Al`bom tvorchy`x robit Oeksandra Shy`nina periodu 2004-2006 rr. Ky`yiv: TOV «Oranta» [in Ukrainian].